Scarabaeoidea

V této části najdete údaje o dokladech uvedené nadčeledi v moji sbírce. Databázi vedu v programu DEMUS a z ní jsou použity. I když se zajímám jak je v úvodu napsáno o čeleď Scarabaeidae v užším slova smyslu, tak zde uvádím i jiné skupiny, které jsou k ní příbuzné a mám z nich dokladový materiál.  Používám systém podle "Baraud Jacques. (1992): Faune De France 78 - Coléoptéres Scarabaeoidea D´Europe". Seznam u jednotlivých čeledí je již řazen z praktického důvodu abecedně. Seznamy jsou průběžně aktualizovány podle stavu přírůstků v jednotlivých čeledích a datum aktualizace uvedený vždy na začátku seznamu je generován programem Demus. V seznamech najdete i dokladové kusy označené jako paratyp.

Determinaci jsem schopen zajistit u většiny uvedených čeledí u dokladů z Evropy. U čeledi Scarabaeidae po dohodě i sběry z Palearktu. Determinaci provádím samozřejmě zdarma a zásadně si za ni neponechávám bez dohody se sběratelem materiál.

Publikovat uvedené údaje je samozřejmě možné, ale žádám případné autory o informaci jaké údaje, v jaké tiskovině a v jakém rozsahu bude z mých dat využito.

Vyhledávání

© 2013 Všechna práva vyhrazena.